Pripučiamų batutų nuomos gidas

Pripučiami batutai – pramoga, kuri yra tikras vaikų magnetas. Sparčiai populiarėjančią žaidimų įrangą gimtadieniams, šventėms ar aktyviam laisvalaikiui galima išsinuomoti daugelyje Lietuvos miestų ir miestelių. Tačiau tik retas žino, kad pripučiamus batutus renkantis reikia atsižvelgti ne tik į kainą, bet ir jo saugumą, formą, dydį, apkrovą ir kitas savybes.

Saugumo standartas – kodėl jis svarbus?

Rekomenduojame, kad pripučiami batutai, skirti vaikams iki 14 metų, atitiktų Europos Sąjungos šalims galiojantį saugumo standartą EN14960. Juo apibrėžiami tokie parametrai kaip pripučiamo batuto forma, išmatavimai, jame esančių objektų saugumas, medžiagos, iš kurių jis pagamintas, gamybos technologijos, įrengimo, tvirtinimo ir eksploatavimo taisyklės.

Šiuos reikalavimus dažniausiai atitinka Europos Sąjungos šalyse pagaminti pripučiami batutai. Šiuo metu Lietuvos rinkoje dominuoja Azijos šalių gamintojų įranga, kurios tiekėjai ne visada užtikrina EN14960 keliamus reikalavimus. Kiekvienas gamintojas standartą, kurio laikantis buvo gaminama įranga, privalo nurodyti įrangos dokumentuose.

Lietuvoje pripučiamų batutų nuoma iki šiol nėra reglamentuojama. Tačiau jei jums svarbu, kad pramogauti būtų ne tik smagu, bet ir saugu, rekomenduojame pasidomėti ar pripučiamas batutas atitinka reglamentuotus saugumo reikalavimus, idealu, pripažįstamus Europos Sąjungos šalyse.

Ne paslaptis, kad rinkoje yra daug nekokybiškos, iš pigių medžiagų pagamintos įrangos, kuri ne tik greitai susidėvi, bet ir yra nesaugi. Pramogaujantys žmonės gali susižeisti, tokią įranga ne visada būna pritaikyta Lietuvos oro sąlygoms.

Įrangos kokybė ir saugumo sertifikatas yra svarbūs, tačiau pripučiamų batutų kokybė ne mažiau priklauso nuo to, kaip ji yra saugoma ir naudojama.

Ne visi nuomotojai laikosi pripučiamų batutų įrengimo reikalavimų: tinkamo tvirtinimo, elektros tiekimo ir pan. Toks neatsargumas gali baigtis didelėmis nelaimėmis – nuo įvairių nubrozdinimų, lūžių iki kur kas didesnių nelaimių, kai pripučiamus batutus, kartu su žaidžiančiais vaikais pakelia oro gūsiai arba, pavyzdžiui, netvarkinga elektros instaliacija sukelia tiesioginį pavojų pramogaujantiems žmonėms.

Tinkamai ir laiku nevalomas inventorius dėvisi daug greičiau, ir ne tik vizualiai tampa nepatrauklus, bet taip gali tapti nesugus.

Už kitus pripučiamų batutų nuomos paslaugos teikėjus negalime atsakyti, tačiau visi atrakcionai.lt nuomojami batutai atitinka visus Europos Sąjungos šalims taikomus reikalavimus ir standartą EN14960.

Detaliau apie saugumą paskaitykite mūsų straipsnyje „Ką reikia žinoti apie batutų saugumą

Pripučiamo batuto forma – kokį rinktis?

Europos Sąjungoje pripažįstamame standarte EN14960 yra išskiriami keli skirtingi pripučiamų batutų tipai, kurių saugumas yra patvirtintas ir reglamentuotas.

  1. Pripučiamos plokštumos – jos dažniausiai būna atviros, be papildomų objektų. Nors nėra labai aukštos, tačiau labiau tinka vyresniems vaikams, kurie yra labiau koordinuoti, todėl sumažėja galimybė nukristi ant žemės bei susižeisti.
  2. Pripučiamas kalnelis – minkštas, aptakus kalnelis ant kurio galima užlipti iš visų pusių. Lietuvoje tai gana retai pasitaikantis batuto tipas.
  3. Įvairaus tipo pilys bei A formos pripučiamas batutas – tai yra populiariausios batutų formos. Paprastai ši įranga turi tris pripučiamas sienas ir vieną erdvų įėjimą, taip pat įvairius objektus viduje.
  4. Multifunkcinė pripučiama erdvė – šis batutas paprastai yra su uždaromis sienomis ir vienu įėjimu. Viduje būna įvairių formų pripučiamų objektų.
  5. Pripučiama čiuožykla – tai batutas, į kurį reikia kopti ir nusileisti. Čiuožyklų aukštis ir nusileidimo kampas Europos Sąjungos standarte yra ypač griežtai apibrėžiamas, nes tai – vienas iš pavojingesnių elementų.
  6. Dviejų dalių čiuožyklos – jos paprastai būna sudarytos iš nusileidimo ir papildomos erdvės žaidimams. Šios erdvės gali būti vientisos arba atskirtos.
  7. Kliūčių ruožai – tai yra pripučiami batutai su įvairiomis kliūtimis. Jų aukštis, struktūra bei išdėstymas taip pat turi atitikti saugumo reikalavimus. Svarbu atkreipti dėmesį, kad kliūčių ruožai dažnai naudojami intensyviau nei kiti pripučiami batutai, todėl jų įtvirtinimas, dalių sujungimas, šoninė apsauga ir kiti saugumo elementai yra ypač svarbūs.
  8. Uždaras pripučiamas batutas – į jį paprastai galima patekti per vieną nedidelį įėjimą ar angą. Jis yra mažai pralaidus orui iš išorės. Į batuto vidų oras patenka per ventiliavimo sistemą.

Patarimai: kokį batutą nuomotis?

Batuto dydis

Prieš nuomodamiesi pripučiamą batutą išsiaiškinkite, koks yra jo dydis. Batutas pirmiausiai turi tilpti jūsų numatytoje erdvėje, pavyzdžui, kieme. Taip pat šalia batuto neturėtų būti pavojingų objektų, kurie gali kelti pavojų ir įrangai, ir pramogaujantiems žmonėms.

Batuto tvirtinimas

Jeigu pripučiamą batutą planuojate statyti ant kieto paviršiaus (asfalto, betono, trinkelių, plytelių ir pan.), būtinai apie tai informuokite batutų nuomos paslaugos tiekėjus. Jie turėtų pasirūpinti smėlio maišais ar kitomis batuto inkaravimo priemonėmis.

Jeigu esate numatę batutą statyti ant žolės (dažniausiai tai yra saugiau ir rekomenduojama), turėkite omenyje, kad į žemę bus smeigiami inkaravimo smeigai, taip pat, jeigu batutas stovės ilgesnį laiką, gali nukentėti žolės (pievelės) išvaizda.

Beje, ne visi nuomos tiekėjai tvirtina batutus. Būtinai to reikalaukite – net ir nedidelis vėjo gūsis gali pakelti pripučiamus batutus nuo žemės su visais vaikais. Taip batuto viduje vyksta intensyvus judėjimas, todėl įranga gali nuslysti, pasislinkti ir pan. Tai yra ypač pavojinga!

Batuto apkrova

Kiekvienas gamintojas nurodo, koks yra maksimalus svoris, kurį gali išlaikyti batutas. Ši informacija dažnai būna pateikiama ir ant pačios įrangos (ieškokite specialaus informacinio plotelio ant įrangos šonų ar pan.) Reikalaukite šitos informacijos iš nuomotojo. Neviršykite leistino svorio.

Būtinai pasidomėkite, iki kokio amžiaus galima pramogauti ant batuto. Daugelis pripučiamų batutų nėra skirti suaugusiems žmonėms, todėl lipti ant jų gali būti pavojinga.

Batutų medžiagos

Jeigu batutas yra ypač tamsių spalvų, jis labai greitai įkaista karštomis dienomis. Odos nudegimai – ne tik nemaloni, bet ir skausminga trauma. Rekomenduojame rinktis šviesesnių spalvų ir iš patvaresnių medžiagų pagamintus pripučiamus batutus.

Atkreipkite dėmesį ir į siūles. Ne itin kokybiškai pagaminti batutai turi išsišokusias siūles ar kitus, gamybinius, nepaslėptus ar tinkamai neapsaugotus objektus, tokius kaip sujungimai, lipdukai ir pan., kurie gali tapti įvairių traumų priežastimi.

Batutų nuomos kaina

Dažnas klientas batutus renkasi pagal kainą, tačiau ji yra labai glaudžiai susijusi tiek su pačios įrangos, tiek su jos aptarnavimo kokybe. Kokybiškesnių batutų nuomos kaina dažniausiai yra aukštesnė, tačiau ir jų saugumas yra didesnis.
Detaliau, kviečiame paskaityti straipsnį „Kokius klausimus užduoti batutų nuomotojui“.

Linkime smagiai padūkti!

Pateikite užklausą

Siųsti
Ieškai sprendimo įmonės šventei? Užsuk į emovents.lt